Tyrol nad polskim morzem

agroturystyka mirabelka, dom w stylu tyrolskim

Zupełnie niepozorna z ulicy, w stylu tyrolskim, Agroturystyka Mirabelka. Trafiliśmy tutaj trochę przez przypadek szukając jedzenia w okolicy. Nie wiem nawet jak to się stało, że padło na Kopalino, chyba chcieliśmy zobaczyć tą miejscowość o której tyle słyszeliśmy. Ale nie o Kopalinie, a o Mirabelce ma być.

Agroturystyka Mirabelka, dom w stylu tyrolskim

Od samego wejścia czuć prawdziwy klimat Tyrolu czy nawet bardziej Alto Adige. Bo jak się okazuje właściciele, których mieliśmy przyjemność poznać, są mocno związani z tym regionem. Pracowali tam przez długi czas, a teraz są częstymi bywalcami tej pięknej włoskiej części kraju.

Agroturystyka Mirabelka, dom widoczny w boku

Nic więc dziwnego, że po wejściu do Agroturystyki Mirabelka czujemy się jak w górach. Sala restauracyjna jak i całe wnętrza wykonane są w drewnie. Zupełnie jak we włoskich domkach na stokach. Niestety nie mieliśmy okazji zrobić zdjęcia wnętrz, ale może następnym razem będzie taka możliwość.

Klimat panujący w tym miejscu bardzo przypadł nam do gustu. Luźna atmosfera i możliwość zjedzenia w ogrodzie to z pewnością spore atuty.

Możecie spokojnie przyjść z psem. Mimo, że właściciele mają labradora i koty, wasz pupil będzie tutaj mile widziany 😀

A jedzenie… Przetestowaliśmy to co widzicie na zdjęciach, czyli:

  • zupę ziemniaczaną
  • zrazy z kaszą i mizerią
  • knedle serowe i szpinakowe – wzorowane na tych tyrolskich
  • a na deser tort bezowy
  • o do tego oczywiście włoskie espresso 😉

Trudno się do czegoś przyczepić. Wszystko było pyszne i naprawdę dobrze przygotowane. Podane estetycznie i na samo wspomnienie leci mi ślinka. Czas chyba zaplanować wyjazd nad morze 🙂

Wam natomiast gorąco polecamy przy okazji wizyty w nadmorskim Kopalinie.

Dodaj komentarz