Tybetańskie smaki

W poszukiwaniu nowości kulinarnych w naszym mieście i po wstępnej rekomendacji znajomych, wybraliśmy się do Tashi Momo…

Gdzie?

Ponownie znajdujemy się na poznańskich Jeżycach. W otoczeniu naprawdę mocnej konkurencji powstało niedawno nowe miejsce. Znajduje się na ul. Wawrzyniaka 22, via a vis Falla i po sąsiedzku z Yeżyce Kuchnia. Trzeba przyznać, że trudny teren do rywalizacji o klienta.

Tashi Momo

Kuchnia

To chyba jedyne miejsce w Poznaniu, które serwuje dania kuchni tybetańskiej. Z pewnością jest ona interesująca, ale nie oczekujcie tutaj eksplozji smaków. Raczej jest ona oszczędna i mało charakterystyczna. 

Lokal

Wystrój jak sama kuchnia. Prosty i oszczędny. Nie ma tutaj przepychu czy eksplozji kolorów. Prosto, ale czysto i ładnie. Z pewnością świetny efekt dają charakterystyczne dla tego regionu wstążki rozwieszone na całym suficie. 

wnętrze Tashi Momo

Co jedliśmy…

Na początek zupa Moktuk czyli bulion z mięsem i pierożkami momo. Ok smaczne, ale brakowało mi głębi. Dość płaskie w smaku. 

zupa Moktuk Tasi Momo

Pierożki Momo w różnych odsłonach. To chyba najbardziej mi przypadło do gustu. 

pierożki Momo - Tashi Momo

Tingmo – tybetańskie pampuchy z mięsem i warzywami. Hmmm nadal brakuje mi smaków. 

Tingmo tybateńskie pampuchy Tashi Momo

Nyingung khala czyli ryż z curry, piklami, dalem, mięsem i warzywami. Bardzo liczyłem na to danie, ale niestety nadal brakowało mi smaków. Może dlatego, że w kuchni tybetańskiej nie używa się mleczka kokosowego, a to jednak nam się bardzo kojarzy z curry przez danie kuchni indyjskiej. 

Nyingung khala Tashi Momo

Tashi Momo to z pewnością miejsce jakie trzeba zaliczyć. Gotuje tutaj prawdziwa Tybetanka więc zakładamy, że dania i smaki są oryginalne. Wszystko jest kwestia gustu i każdemu co innego smakuje. Dania były dobrze przygotowane i podane. Nic nie było przypalone czy źle ugotowane. Zwyczajnie brakowało nam we wszystkim smaków, ale to już urok kuchni tybetańskiej, która nie każdemu może odpowiadać. Jednak tak jak napisałem wcześniej. Każdy kto poszukuje nowych smaków i lubi poznawać świat kulinarny powinien odwiedzić Tashi Momo i samemu sprawdzić czy te dania mu odpowiadają. Może dla Was ta kuchnia będzie rewelecyjna i się zakochacie w tym miejscu. tego Wam oczywiście życzymy.


Nasza opinia jest zawsze subiektywna i może się różnić od Waszej. Zawsze najlepiej sprawdzić wszystko samemu bo o gustach trudno dyskutować 😉


Gdzie?

ul. Wawrzyniaka 22

Poznań – Jeżyce

Sprawdź stronę Tashi Momo


Tashi Momo

Oceń miejsce i kliknij “SUBMIT”

Czystość
1
Klimat miejsca
1
Obsługa
1
Wystrój
1
Walory smakowe
1
Średnia
 yasr-loader

Dodaj komentarz