Locorotondo – Apulia

Locorotondo

Locorotondo to naprawdę urokliwe małe miasteczko, które bardzo często jest pomijane i niedoceniane przez turystów. Tutaj czas się zatrzymał, a klimat jest naprawdę włoski. 

Locorotondo – Mapy Google

Nazwa  Locorotondo oznacza okrągłe miasto co ma odzwierciedlenie w jego zabudowie. Plan starego miasta wpisuje się właśnie w okrąg. Można tutaj spacerować bez końca wracając ciągle w te same miejsca i ciagle je podziwiać.

Locorotondo

Do Locorotondo wybraliśmy się wieczorem na spacer bez żadnego planu zwiedzania. Bo tak naprawdę tutaj nie ma jakiś specjalnych atrakcji czy punktów obowiązkowych do zaliczeni.  Tutaj samo miasteczko i jego klimat jest już atrakcją. To jedno z wielu miejsc na mapie Apulii, gdzie zwyczajnie trzeba przyjechać, pochodzić, usiąść na kawę czy lody. Zwyczajnie chłonąć miejsce.

Locorotondo

Białe wąskie uliczki z wiszącym praniem oraz głośnymi rozmowami starszych włoszek powoduje, że czujesz się jak na jakimś planie filmowym. To naprawdę niesamowite, że nie ma tutaj turystów. Może właśnie dzięki temu możemy cieszyć się takim właśnie klimatem. 

Locorotondo

Nie przejmujcie się jeżeli gdzieś zabłądzicie. Locorotondo jest tak małe, że bez problemu traficie tam gdzie chcecie.

Locorotondo

Samochód możecie zostawić na sporym parkingu znajdującym się na Piazza Antonio Mitrano. Stąd macie blisko do Centro Storico i do podziwiania wąskich białych uliczek.

Locorotondo – Centro Storico

Przynajmniej dwie ciekawostki o Locorotondo:

  • mają świetne białe wina lokalne
  • miastem patronackim jest m.in… Trzebnica !!!

Byliście w Locorotondo? Napiszcie w komentarzach jak Wam się podobało. Bardzo jesteśmy ciekawi 😉

Dodaj komentarz