Azjatycka petarda na talerzu

pyszna i kolorowa chrupiąca kaczka z warzywami i sosem sojowym

Kto czyta nasze recenzje to pewnie już zauważył, że jakoś ciagle nasze drogi kierują się do azjatyckich restauracji. To fakt, że bardzo lubimy poznawać tamte kierunki. Tym razem wybraliśmy się do znanej już Why Thai. 

Gdzie?

Stary Rynek w Poznaniu ma wiele do zaoferowania dla turystów i mieszkańców miasta. Warto zwiedzić liczne atrakcje, a w poszukiwaniu jedzenia zagłębić się w uliczki okalające płytę rynku. Znajdziecie tutaj mnóstwo restauracji i mniejszych knajpek, barów czy naprawdę świetnych burgerowni. Tym razem zapraszamy Was na ul. Kramarską 7. 

wejście do lokalu Why Thai

Kuchnia

Why Thai serwuje dania kuchni tajskiej. I robi to na najwyższym poziomie, ale bez zadęcia. Tutaj naprawdę skupicie się na samkach i aromatach. Wierzcie mi 😀

Lokal

Restauracja jest dwupoziomowa. Na wejściu przywita Was obsługa, która zaproponuje stolik o ile będziecie mieli tyle szczęścia, że będzie wolny. Lepiej rezerwować. Wystrój bardzo przyjemny, dużo jasnego drewna daje poczucie ciepła. 

Co jedliśmy?

To chyba miejsce w którym jedliśmy najlepsze ? Pad Thai. I to nie była opinia tylko jednej osoby. Do porównania mieliśmy wersja jedzoną dzień wcześniej w miejscu, które uważaliśmy, że ich wersja jest dobra. Wersja podana w Why Thai rozłożyła nas na łopatki. 

pyszne pad thai na talerzu

Po rozmowie z obsługą następne co próbujemy to ? chrupiąca kaczka. Taka jak powinna być. Mokra, chrupiąca z wierzchu, a całe danie kolorowe i aromatyczne. Palce lizać.

pyszna i kolorowa chrupiąca kaczka z warzywami i sosem sojowym

Trzecie danie to ? wołowina z woka. Idealnie w nasze gusta. Aromatycznie, kolorowo, idealnie. Danie dopełnia makaron ryżowy. ???

aromatyczna wołowina z woka

Po takich doznaniach nie mogło zabraknąć dodatków. Czyli deserów i kawy. 

  • ? Flan z marakui z truskawką i karmelem. Dobre, ale nie powaliło nas. 
  • ? Jeden z nas jest miłośnikiem Japonii i creme brulee ? czy da się to jakoś połączyć? Tak. W Why Thai mają creme brulee z matchą czyli tradycyjną japońską sproszkowaną zieloną herbatą. To był strzał w „10” 

Ale to nie wszystko. Na koniec zamawiamy oczywiście kawę…

  • Jedna ze skondensowanym mlekiem – ok, ale nic specjalnego
  • Druga, na zdjęciu po lewej, z bazylią… – czegoś takiego jeszcze nie piliśmy. Niebo w gębie, czapki z głów… Jesteśmy totalnymi fanami tej wersji 😀
kawa z bazylią

Bardzo ciekawią nas Wasze opinie. Napiszcie tutaj, albo na FB pod postem.

P.S. Niedawno na Poznańskiej mapie kulinarnej pokazało się wersja Why Thai Express, czyli pycha jedzenie z dowozem. Jeszcze nie testowaliśmy, ale mamy na liście. A może Wy juz sprawdzaliście i możecie coś powiedzieć? Dajcie znać.


Nasze “odkrywanie” miejsc odbywa się incognito 😉 Nikt nas nie zaprasza i nikt specjalnie nie dba o nas. Jesteśmy zwykłymi klientami, często w towarzystwie naszych dzieci, tak więc nasze wizyty są autentyczne. Czasami to minus bo zdjęcia są różnej jakości, ale z drugiej strony to plus bo jesteśmy jednymi z Was. Wchodzimy z ulicy i tyle 😀

Nasza opinia jest zawsze subiektywna i może się różnić od Waszej. Zawsze najlepiej sprawdzić wszystko samemu bo o gustach trudno dyskutować 😉


Gdzie?

ul. Kramarska 7

Poznań – Stary Rynek

Sprawdź stronę Why Thai


Oceń miejsce i kliknij “SUBMIT”

Czystość
0
Klimat miejsca
0
Obsługa
0
Wystrój
0
Walory smakowe
0
Średnia
 yasr-loader

Dodaj komentarz